החיים שלנו..

החיים שלנו…

החיים מזמנים אירועים שונים ומגוונים וישנם אנשים  אשר מתעוררים כאשר קורה אירוע משמעותי בחייהם כגון אובדן של מישהו קרוב, משבר מול בן /בת הזוג, קריסה כלכלית, מחלה ועוד.

הם חווים סוג של זעזוע מסיקים מסקנות כלפי חייהם מבררים מה היקום מנסה ללמד אותם? חוקרים את האירועים שקדמו למצבים הללו ומסיקים מסקנות ואכן משנים את השקפת החיים שלהם כלפי החיים וחלקם חווים סבל גדול ומאשימים את כולם במה שקרה לה ומפתחים תסכול, האשמה וביקורת כלפי חיים.

רוב בני האדם חיים בפער בין מה שהם רוצים בחיים לבין מה שיש להם בחיים, בתוך הפער הזה יש תחושות קשות של כעס, אכזבה תחושת חוסר מימוש, כאבים גופניים ועוד . מרבית האנשים נאחזים ונצמדים לסבל ומספקים לסובבים אותם עוד הרבה סיבות על כמה מצבם קשה וגדול במיוחד ומרביתם נותנים במה ענקית לסבל בחייהם אשר מזמין עוד ועוד סבל לחייהם.

אתם מכירים את המצבים הללו שיש בסביבה שלכם אנשים שמצליח להם בתחום או תחומים מסוימים בחייהם?

נקודת המוצא היא שלאנשים הללו מצליח, הולך להם, יש מזל , קל להם ועוד מכירים את זה ?

את אלו שנמצאים במשרות בכירות?את אלו שיש להם זוגיות נפלאה?  הם אומרים לעצמם בן/בת הזוג שלהם מבינים אותם איזה כייף להם הצליח להם או את אלו שאומרים אצלי בן או בת הזוג  אחרת הוא פחות והיא לא כזו ולא כזו… ויש את אלו שנראה כאילו אצלם אין בכלל בעיות או אתגרים, החיים אצלם זורמים בקלילות ובנינוחות הכול מסתדר להם

.מתחילים לעלות שאלות איך הוא הגיע למשרה הזו ? אני יודע שיש לי יכולות טובות ואיכותיות יותר משלו ,אז למה אני לא יכול לעשות את התפקיד שאני רוצה? מה אני עושה שונה ממה שהוא עושה ?

ולפעמים ישנה גם ידיעה שאתה בן /בת זוג איכותי אז למה בכל זאת הזוגיות שלך פחות טובה מאשר אצל האחר ….?ואיך זה שהאחר מצליח לעשות כסף ואני לא ? איך זה שאני תקוע ולא מתקדם ?ישנם דוגמאות רבות ומרובות והן יכולות להיות בכל תחום ותחום בחיים, בזוגיות, ניהול חיי משפחה כספים ועוד אם כך מה מייצר הבדל בחיים בין סוגי אנשים שונים?

כאן יש מילת קסם שנקראת גישה לחיים, מה זו גישה? היא נקודת מבט על האירועים והנסיבות השונות, אנו בני האדם יצורים מורכבים מאוד, לכל אחד ואחת מאיתנו יש פרשנות שונה לאירועים השונים בחיים, כל פרשנות כזו מעלה רגש שגוררת אחריה תגובה.

אם כך העולם החיצוני מופעל מהעולם הפנימי שלנו, מה יש בעולם הפנימי, מחשבות, רגשות, תחושות, אמונות, דפוסי התנהגות שהופכים להיות הרגלים.

כל אחד מאיתנו מעצב את חייו באמצעות הגישה שלו לחיים ולפעמים אנו מאוד רוצים לשנות את הגישה ולא יודעים איך.

אנו יודעים שמה שנשיג מהחיים תלוי בגישה שלנו וכשמשהו לא עובד בתחום מסוים בחיים הדרך הקלה היא להאשים את כולם, הדרך המקדמת היא לברר מה עליכם לפתח בגישה שלכם על מנת לקבל את מה שאתם שואפים לקבל מהחיים.

רוב בני האדם חיים בפער בין מה שיש להם בחיים למה שהם היו רוצים מהחיים, פער זה בא לידי ביטוי בתסכול, אכזבה, כעס,קנאה ועוד.

ולכן בכדי לפתח גישה טובה לחיים עלינו לפתח גישה טובה כלפי עצמנו, אין ביכולתנו להעניק לאחר משהו שאין ברשותנו.

בני אדם רבים רוצים לשנות את הגישה שלהם לחיים אך הם לא יודעים איך?

היום נתחיל מהשלב הראשון,ההכרה ביכולת שלך לבחור איך לנהל את החיים שלך, מתוך הבנה שכל מה שיש לך בחיים הוא תוצר של התודעה שלך,אם יש משהו שאינך מרוצה ממנו בחיים ביכולת שלך לבחור ולשנות את החוויה שלך, דרך פיתוח ערות ומודעות עצמית על מה באמת חשוב לי בחיים? מה אני רוצה מהחיים שלי? איך חשוב לי לחיות את חיי? מה אני יכול לפתח בחיי על מנת שאוכל לחיות את החיים הראויים לי?

לאפשר לעצמך להתבונן על עצמך מהצד בזמן אמת,ללמוד מהן התגובות האוטומטיות לאירועים ולמצבים השונים בחיים, מה אתם מרגישים? מה אתם חשים? מה המלים בהם אתם משתמשים ? מה המחשבות שלכם, מה קורה לך בעולמך הפנימי?

ובאמצעות תהליך התבוננות לפתח גישה חדשה ומנצחת לחיים, אשר תניב לכם תוצרים אחרים ממה שיש לך היום בחיים.

לינקולן אמר” בני אדם בוחרים להיות מאושרים במידה שבה הם בוחרים להיות מאושרים”,לכן הגישה שלך לחיים היא זו שתקבע את החיים שלך.

גישה טובה תעניק לך תוצאות טובות וגישה גרועה תעניק לך תוצאות גרועות.

 

מברכת אותך בגישה נכונה ובחיים מעוררי השראה 🙂

מירב עמר

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *