הבלוג שלי

...My Blog

כוח היציבות

בעולם תקין נדרשות רמות שונות של יציבות ואם מתבוננים מסביב מבינים שזה בדיוק מה שקורה בעולמנו. זה מתחיל מדברים שמשתנים בכל רגע נתון ומגיע לדברים שלעולם אינם משתנים. מי שיחקור לעומק את עניין היציבות יגלה שככל שדבר מה משתנה יותר כך הוא פחות יציב, ואם הוא פחות משתנה אז הוא יציב יותר. כדי לקיים עולם תקין נדרשות רמות שונות של יציבות. תארו לעצמכם שכל מה שקיים בעולם היה יציב באופן מוחלט, איזה גמישות הייתה לנו? איך יכולנו לשנות מצבים וסיטואציות? התנועה, ההתפתחות של האנשים, ההתפתחות הטכנולוגית וכלל השינויים, אפשריים רק בזכות חוסר היציבות שיש בעולם. וכמו שלכל מטבע יש שני צדדים גם כאן, אם לא הייתה יציבות כלשהי בעולם היה בלתי אפשרי לבנות משהו, כל דבר, באופן יציב. המסקנה הברורה היא שצריך גם את כוח היציבות וגם את כוח אי היציבות כדי שהעולם יתקיים בצורה תקינה.

אם לוקחים את עניין היציבות ומייחסים אותו לבני האדם, אפשר לומר שאם כל התכונות והיכולות של האדם היו יציבות, הרי שהוא לא היה יכול לצמוח ולהתפתח לשום כיוון אחר. מצד שני רוב האנשים שואפים ליציבות ורוצים שחייהם יתנהלו על מי מנוחות. כשמצב הרוח נשאר יציב, כשיש שקט נפשי, אפשר לחיות בלי פחד מהעתיד לבוא. מצב אוטופי שכזה כידוע אינו אפשרי והאנשים שואפים למצב של איזון, במילים אחרות האדם שואף להגיע לנקודת יציבות בתוך עולם דינמי ומשתנה.

האם  האדם יכול להגיע למצב של יציבות, בתוך עולם דינמי שבו מתרחשים שינויים כל הזמן? 

הדרך לשמירה על יציבות בכל תחום היא להיצמד לדבר היחיד בעולם שאינו משתנה לעולם. אז מהו הדבר היחיד בעולם שאינו משתנה לעולם? 

והתשובה היא: האמת. האמת לעולם לא משתנה.

השקר כן משתנה ויכול להשתנות כל הזמן, אבל האמת נשארת יציבה תמיד. האדם יכול לשנות את דעתו לגבי האמת, אך האמת עצמה לעולם לא תשתנה, האמת בלתי ניתנת לערעור. למעשה, האמת היא שורש היציבות בעולם. והשקר, מה שגורם לו להיות אמין ויציב, זאת כמות האמת שיש בו. ככל שיש בתוך השקר יותר אמת כך הוא יותר יציב. כשהאדם רוצה להשליט יציבות בחייו, עליו לקשר אותו אל האמת. לדוגמה: אם אני רוצה להפוך את מצב הרוח שלי ליציב, אני צריך לשים לב לכך שמצב הרוח שלי מושפע רק מדברים אמיתיים. יציבות פנימית נוצרת כשבמקום דרישות וציפיות מאחרים, העניין האמיתי שלי הוא בתוך הפנימי שלי, עם נכונות לחשוף את עצמי בפני עצמי. אוכל לשאול את עצמי מאיפה מגיע חוסר האונים? איך מתפתח אצלי הכעס ואת מי ומה הוא משרת? האם אני מניפולטיבי? מה חסר לי? ככל שאנחנו יותר תלותיים רגשית באחרים, מצב הרוח שלנו מושפע מהם. הסביבה היא זאת שעושה לנו מצב רוח טוב או רע. אם עכשיו מישהו יעשה לי פרצוף חמוץ או יאמר לי משהו פוגע. ההשפעה של זה על מצב הרוח שלי תלויה בתלות או בעצמאות הרגשית שלי. אם אני עצמאי רגשית, זה בטוח יהיה קצת לא נעים. אך המצב רוח שלי לא ישתנה, השליליות של הזולת לא תדבק בי. אבל אם אני תלותי מבחינה רגשית, אני בבעיה. כיוון שמבחינתי, אם לא כולם מרוצים ממני, קיים פוטנציאל שידחו אותי. ואם ידחו אותי אין לי את המסוגלות לשרוד לבדי. אני מרגיש מאוים שהחברה תדחה אותי וכמובן, שאם אני מאוים אני לא מסוגל לשמור על מצב רוח טוב ונכנס למערבולת רגשית.

כשאדם יוצא לדרך עצמאית עליו להאמין בעצמו בערך האבסולוטי שלו וביכולות שלו. עליו להעמיק בפנימיות שלו, בערכים ובאמת של עצמו. עליו להבין היכן נמצאות התשוקות שלו, אלה שגורמות לו לדופק מואץ וברק בעיניים. כשאדם מתעמק בנושא שמעניין אותו חוקר ומעמיק בו, הוא פועל מעומק אמיתי, מהאמת הפנימית שלו ואין צורך במאמץ.

תזכרו שאתם נמצאים במקום בו נמצאות המחשבות והתשוקות שלכם.

וודאו שהמחשבות שלכם נמצאות במקום בו אתם רוצים להיות.

אהבתם? שתפו.

אולי גם אלו יעניינו אותך...

תודעת העושר בעסקים

קורס של 4 מפגשים שיפתחו לך תודעה עסקית ממגנטת שתגרום לך להגדיל את ההשפעה שלך ולהגיע ליותר אנשים בקלות, הנאה ושמחה

מדריך במתנה!

קורס חינמי לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קונדימנטום קורוס בליקרה, נונסטי קלובר בריקנה סטום, לפריקך תצטריק לרטי.

סט מדיטציות...

קורס חינמי לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קונדימנטום קורוס בליקרה, נונסטי קלובר בריקנה סטום, לפריקך תצטריק לרטי.

מדע ההתעשרות!

קורס חינמי לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קונדימנטום קורוס בליקרה, נונסטי קלובר בריקנה סטום, לפריקך תצטריק לרטי.

דילוג לתוכן