הבלוג שלי

...My Blog

למה חשוב לעשות חזון עסקי?

למה חשוב לעשות חזון עסקי?

החזון העסקי הוא סימן הדרך, כוכב הצפון של העסק. מדובר במסמך חיוני המפרט את ערכי העסק, הכיוון אליו העסק מכוון ושואף להגיע והתשתיות העסקיות הנכונות אשר יובילו לפעילות עסקית מוצלחת. אין תאריך קבוע בלוח השנה לכתיבת חזון עסקי אך גיבוש החזון הוא שלב קריטי לעסק שעושה את צעדיו הראשונים וגם לעסק ותיק. החזון כולל את החלומות והרצונות שלנו, ככל שנפרק את הרעיונות שלנו לרזולוציות קטנות יותר כך נדייק יותר את המטרות.

תהליך הכתיבה של ערכי העסק והחזון הנגזר מהם הוא מסע של חקירה פנימית, אישית ומקצועית, שאסור לכם לפספס. חזון עסקי יכול להסתכם במספר שורות ממוקדות או במספר דפים. כדי לבנות טיוטה ולדעת מה לכתוב בחזון העסקי שלנו, עלינו לבנות אותו צעד אחר צעד. יש צורך להגדיר מטרות, לדמיין את האופן שבו היינו רוצים שהעסק שלנו יפעל, במילים אחרות: צריך לדעת לחלום. רגע לפני שהשנה האזרחית מסתיימת, בחרנו להעמיק כאן בחשיבותו של חזון עסקי ולמה כדאי לנו להקדיש לו את מלוא תשומת הלב.

איך כותבים חזון עסקי? 

– מגדירים את חמשת הצרכים המהותיים ביותר שלנו.

– מחליטים מהו הטווח הרחוק אליו יתייחס החזון (בעוד שנה, חמש או עשר שנים מהיום).

– מדמיינים את חיינו באותו טווח רחוק, כאילו מתרחשים כיום.

– כותבים בצורה מפורטת איך יראה יום בחיינו.

חלק משמעותי בכתיבת חזון עסקי היא ההסתכלות על התמונה בכללותה דרך תודעת שפע. לפני הכל נבקש דברים גדולים משום שהשפע הכלכלי קיים בעולמנו ומגיע מערוצים שונים. נדבר על הבידול שלנו והרצון להרוויח הרבה כסף עבור עצמנו, עבור העסק, לא בכדי לפגוע באף אחד אחר, הרצון להתעשר לגיטימי ותואם את רצונו של הכוח העליון, של הבריאה.

נדגיש את היצירתיות שלנו ואת הערך הרב שאנו מביאים. יש מספיק שפע כדי לספק לנו בדיוק את מה שנדרש. נפתח את הרעיונות שלנו, והצעות איך לממש אותם. משם נמשיך עם השאיפה שלנו לעבוד לצד עובדים או לקוחות שהעבודה מולם קלילה וזורמת, על הרצון לקרב אלינו אירועים ועסקאות אשר משמחים אותנו, ממלאים ומרחיבים את ליבנו. על השאיפה להיות אמיצים ולהתנסות בדברים חדשים. נדבר על הרצון לתת תמורה ענקית ללקוחותינו אשר יהפכו ללקוחות קבועים וממליצים ורק אז נכתוב בצורה מסודרת איך עלינו לפעול.

לאורך כתיבת החזון, לא נשכח להוקיר תודה על היש בחיינו ולהתכוון לכך.

יש חשיבות רבה להישאר בתודעה של הודיה, להסתכל ללא הרף קדימה ולא לחשוב שההיצע מוגבל, זה עלול להיות קטלני לתקוותינו. עלינו ליצור תמונה מנטלית ברורה של מה שאנחנו רוצים להשיג בטווח הרחוק להאמין ולסמוך על השפע הרוחני.

איך מגשימים את החזון?

מחויבות –  נבחר בחירה אמיתית ויומיומית ברצונות שכתבנו בחזון כמטרת העל אליה אנו שואפים. נשמור כל הזמן על קשר עין עם המטרה, כך נוכל להשיג אותה.

בהירות – לגבי מטרותינו ומה הדרך להשגתן. ללא בהירות, אין אפשרות לממש את החזון.

התמדה – עשייה רציפה למימוש החזון בכל התחומים, לא נוותר גם אם יש קשיים בדרך.

גמישות מחשבתית –  עלינו להיות ערוכים למהמורות ופיתולים שצפויים לנו בדרך.  לצד הנוף המרהיב, המרחבים, הצבעים המגוונים שמשתקפים מחלון עולם העצמאיים, יש לעיתים קוצים והפתעות שעשויות לגרום לעיכובים. חשוב לדעת למצוא פתרונות ועיקופים, כך שיובילו אותנו למימוש החזון.

לסיום, "זכרו שיש רק שתי דרכים לחיות את החיים: האחת היא לחיות כאילו שום דבר

אינו נס והשנייה היא לחיות כאילו הכול הוא נס" כך אמר אלברט איינשטיין

אהבתם? שתפו.

אולי גם אלו יעניינו אותך...

תודעת העושר בעסקים

קורס של 4 מפגשים שיפתחו לך תודעה עסקית ממגנטת שתגרום לך להגדיל את ההשפעה שלך ולהגיע ליותר אנשים בקלות, הנאה ושמחה

מדריך במתנה!

קורס חינמי לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קונדימנטום קורוס בליקרה, נונסטי קלובר בריקנה סטום, לפריקך תצטריק לרטי.

סט מדיטציות...

קורס חינמי לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קונדימנטום קורוס בליקרה, נונסטי קלובר בריקנה סטום, לפריקך תצטריק לרטי.

מדע ההתעשרות!

קורס חינמי לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קונדימנטום קורוס בליקרה, נונסטי קלובר בריקנה סטום, לפריקך תצטריק לרטי.

דילוג לתוכן