הבלוג שלי

...My Blog

אנשים מקטינים וקולות רקע

מתי נכון לעשות את הקפיצה הבאה שלנו בעסק?

כדי שהעסק שלנו יצליח וישמור על רמת רווחיות גבוהה, עלינו ללמוד לזהות מה עוצר אותנו בפן האישי ובפן העסקי. מתי נכון לנו לשנות אסטרטגיה או צורת שיווק, איך מחברים את השיווק והמכירות, מתי והאם בכלל כדאי לעשות פרסום, ומה נכון לנו באופן אישי לחבר מתוך שלל האפשרויות הקיימות בשוק, איך בונים תכנון פיננסי מתי מוסיפים מדדים, מתי אין צורך בהם ועוד…

הכל מתחיל בשיחות שלנו עם עצמנו, עם הסובבים אותנו ועם החיפוש בקבלת חיזוקים.

אבל המפתח הראשי לקפיצה העסקית הבאה שלנו, הוא דיבור כנה עם עצמנו. מתוך הדיבור הפנימי יעלה הצורך האמיתי: מה זה מצריך ממני? מה אני יכול לתרום מכישוריי? מי האנשים המקיפים אותי במה הם יכולים לתרום ואיזה אנשים עליי לגייס?

כדאי כמובן לבחון לעומק את כל הפרמטרים לפני שמקבלים החלטה. במאמר זה בחרנו להתמקד באנשים מקטינים, אלה שאומרים אמירות ש"מכבות" אותנו.

מדובר באותם אנשים שמחבלים לנו בביטחון העצמי. אלה שבאופן עקבי, מערכת היחסים איתם גורמת לנו אי נוחות ומביאה מעט מאוד רווח אם בכלל והמחיר הרגשי כבד. התחושה שאותם אנשים גורמים, לא בהכרח חייבת להתבטא באמירות שלהם, לפעמים רק הנוכחות שלהם, התחושה הלא נעימה שאנו חשים כשהם שם ושקשה לשים עליה את האצבע.

יש אנשים שנקראים "אנשים מצמיחים", את האנשים המקטינים אפשר להגדיר על דרך ההיפוך.

אחד המאפיינים של אנשים מקטינים הוא ביקורתיות יתר. ביקורתיות בהגדרה שלה, אינה נעימה אבל כן יכולה להיות בונה ומקדמת. אבל אם מישהו מבקר באמירות שהן הכללות כמו 'אתה אף פעם', או 'אתה תמיד',' אתה לא מקשיב', בנקודה הזאת אמורה להידלק נורה אדומה. האדם הזה לא בהכרח רוצה לפגוע. הוא יגיד שזו האמת שלו, שהוא לא יכול להיות צבוע. אבל אדם כזה גורם לנו להרגיש לא טוב בהיבט הנפשי של המילה. יש כאלה שלא מסוגלים לעבד ולווסת רגשות כמו קנאה עלבון, או זעם, הם משליכים על האחר את הפגיעות שלהם ומרגישים מאוימים. קשה להם להפעיל שיקול דעת, התחשבות ואמפתיה.

הדרך להתמודד עם אנשים כאלה שיכולים להיות חלק מהמשפחה הגרעינית שלנו היא קודם כל לחזק את עצמנו מבפנים, להיות בטוחים במה שאנחנו אוהבים ומאמינים. הדרך להעצים את עצמנו היא להיות קשוב לסביבה. עם זאת, לא כל דבר שיגידו לנו, צריך לטלטל את נשמתנו. חשוב לדעת שהדברים הנאמרים הם לא שלנו, אלא של הצד הפוגע. זה לא שאני לא ראוי או לא שווה, זה הסגנון של האדם הספציפי הזה שאין באפשרותי לשנות.

חשוב שנקיף את עצמנו באנשים שמצמיחים אותנו, אנשים שכבר "עשו את זה", אנשים שיש מאחוריהם קבלות של עשייה והצלחה והכי חשוב, כאלה מפרגנים לרצון שלנו להתקדם ומאמינים ביכולותינו.

מה עלול לעצור אותנו מלעשות את הקפיצה הבאה בעסק שלנו?

  • אנחנו לא מפרגנים לעצמנו את אופציית השינוי
  • חוששים לוותר על אזור הנוחות שלנו, על הידוע והמוכר
  • פוחדים מהבלתי נודע
  • פוחדים ליפול ולהיכשל
  • חוסר תמיכה מהסביבה הקרובה והקשבה לקולות רקע לא מפרגנים
  • השינוי מצריך לימודים נוספים ואין לנו את האנרגיה או התקציב לכך

לסיום, במערכת יחסים אשר פוגעת יותר מאשר מקדמת, צריך להפעיל שיקול דעת. רצוי לצמצם את המפגשים, או פשוט להכיר במגבלה של אותו בן משפחה, חבר או קולגה שאולי לשיחה רגשית הוא לא מתאים, אבל לצאת איתו למסיבה זה כייף אמיתי, כי הוא ספונטני וזורם.

אהבתם? שתפו.

אולי גם אלו יעניינו אותך...

תודעת העושר בעסקים

קורס של 4 מפגשים שיפתחו לך תודעה עסקית ממגנטת שתגרום לך להגדיל את ההשפעה שלך ולהגיע ליותר אנשים בקלות, הנאה ושמחה

מדריך במתנה!

קורס חינמי לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קונדימנטום קורוס בליקרה, נונסטי קלובר בריקנה סטום, לפריקך תצטריק לרטי.

סט מדיטציות...

קורס חינמי לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קונדימנטום קורוס בליקרה, נונסטי קלובר בריקנה סטום, לפריקך תצטריק לרטי.

מדע ההתעשרות!

קורס חינמי לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קונדימנטום קורוס בליקרה, נונסטי קלובר בריקנה סטום, לפריקך תצטריק לרטי.

דילוג לתוכן